=۩۞۩_Завій_City-TheBest_۩۞۩=

Головна | Реєстрація | | Вхід
Пт, 26.04.2019, 13:45
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Про село, район, область [7]
Інтернет... [1]
Пошук
Погода

Погода в села Завій

Соцмережі
Головна » Статті » Про село, район, область

Американці подарували Завою картоплю. На черзі — трактор
Завій !!! 2009 рік

Американці подарували Завою картоплю. На черзі — трактор 

Wed, 6 May 2009 10:39:38 +0300
Оксана МАСЛЮК, журналіст

35 мешканців Завою безкоштовно отримали сортове насіння картоплі, мінеральні добрива та засоби захисту рослин від Фундації "Хайфер Проджект Інтернешнл". Приблизно за рік селян матимуть трактор із навісним та причіпним обладнанням вартістю майже 600 тис. гривень. Кожен із учасників проекту має безкоштовно передати частину свого врожаю іншій родині. Як свідчить практика втілення минулого проекту, не всі добросовісно виконують цей пункт договору.

Проект "Допомога сільським родинам, які постраждали від повені у Західній Україні, у відновленні особистих селянських господарств" Міжнародної благодійної фундації "Хайфер Проджект Інтернешнл" — другий проект, який втілюється на теренах Калущини. Учасником першого проекту село Завій стало ще 9 років тому. Тоді американці протягом трьох років допомагали селянським родинам у розведенні племінної худоби. Так, завійчани безкоштовно отримали 60 нетелів племінної худоби (30 високопродуктивних телиць симентальської та української червоно-рябої породи та 30 телиць чорно-рябої породи), охолоджувачі молока, молокосканер, обладнання для пункту штучного осіменіння худоби, насіння трав тощо. Згідно з принципами проекту, родина, яка прийняла від Фундації дар, має протягом трьох років безкоштовно передати його іншій родині. Приміром, якщо сім’я отримала племінну худобу, то перший приплід жіночої статі вона вирощує до річного віку і, за рішенням оргкомітету, безплатно передає іншій родині. 
Після трьох років функціонування цього проекту було припинено передачу худоби від людини до людини. Натомість кожен учасник проекту мав передавати приплід до молочарського кооперативу "Стожари". Учасниками проекту стали 60 сільських родин, які за три роки залучили ще близько 40 сімей, у тому числі — і з сусідніх сіл та навіть районів. Як видно, не усі учасники проекту виконали умови договору. А до кооперативу худобу передали тільки 6 завійських родин-учасників проекту. Кошти, виручені від продажу тварин, акумулювалися у Статутному фонді сільськогосподарського підприємства. 
Минулого четверга у Завої офіційно стартував проект "Допомога сільським родинам, які постраждали від повені у Західній Україні, у відновленні особистих селянських господарств". В урочистій церемонії взяли участь: Президент Міжнародної благодійної фундації "Хайфер Проджект Інтернешнл" Віктор Терес, заступник голови ОДА Василь Брус, перший заступник голови обласної ради Зіновій Береговський, перший заступник голови РДА Віктор Романів, заступник голови райради Іван Кавчак. Лідер проекту — голова районної ради Василь Прокопів. 
За словами Василя Прокопіва, до вибору підопічного населеного пункту Фундація підійшла досить серйозно. За дорученням американців, у Завої побував інспектор, який спеціальним анкетуванням та безпосереднім спілкуванням перевірив результативність та правильність втілення у життя попереднього проекту. Тільки після цього лідер проекту отримав дозвіл на підготовку всіх необхідних документів. У проекті братимуть участь всього три населені пункти Івано-Франківської, Чернівецької та Львівської областей. 

Передай далі 
У 2001 році у селі Завій було створено молочарський кооператив "Стожари". Реально сільськогосподарське підприємство розпочне свою роботу тільки тепер — із утіленням нового проекту. Так, якщо ще донедавна членами кооперативу були всього п’ятеро осіб, то зі стартом нового проекту до "Стожар" вступили 35 членів особистих селянських господарств. 
— Благодійна Фундація допомагає українським селянам, але також залучає до цього процесу і державну владу, — каже Василь Прокопів. — Прагнучи охопити допомогою якнайбільшу кількість людей, Фундація надає її через кооперативи. Таким чином, влада також може фінансувати чи допомагати у якійсь іншій формі цим сільськогосподарським утворенням. Для Завою передбачений найбільший із трьох учасників проекту бюджет — 129,5 тис. доларів. 
Минулого четверга кожен із 35 членів кооперативу "Стожари" отримав по 2,5 центнери сортової картоплі (загалом — майже 9 тонн добірного насіння, яке завезли із Тернопільської області. — Авт.), по мішку мінеральних добрив (нітроамофоска) та по 6 кг насіння трав. Найближчим часом завійчани отримають також засоби захисту рослин. А приблизно за рік — потужну техніку: трактор, плуг, борону, культиватор, косарку, картоплекопалку та картоплесаджалку. Василь Прокопів упевнений: запланованих на придбання техніки коштів вистачить для того, щоб придбати білоруський або і німецький трактор, а також все необхідне навісне та причіпне обладнання. Загалом на технічне оснащення кооперативу у бюджеті проекту заплановано майже 600 тис. гривень. 
До кооперативу "Стожари" увійшли тільки ті представники громади, хто відзначився добросовісним виконанням умов попереднього проекту. За задумом, потужна техніка також у першу чергу обслуговуватиме членів кооперативу, які за послуги платитимуть менше, ніж усі інші мешканці села. Виручені кошти використовуватимуть на ремонт та закупівлю нового обладнання. 
— Як і в першому проекті, зараз головною умовою для учасників проекту є безкоштовна передача дару, — твердить Василь Прокопів. — Тобто ті, хто отримав сортове насіння картоплі, мають його посадити, виростити, і приблизно половину врожаю передати іншій сім’ї. Так, за три роки функціонування проекту елітне насіння безкоштовно мають отримати ще 60 родин. Зі свого боку, Фундація безплатно забезпечуватиме нових учасників проекту мінеральними добривами, насінням трав та засобами захисту рослин. Такі дії Фундації допоможуть не тільки відновити та поліпшити фінансовий стан індивідуально кожного учасника проекту, але і допомогти мешканцям села у відновленні родючості затоплених сільськогосподарських угідь, адже вони отримають високоякісне сільськогосподарське обладнання та засоби догляду рослин.
Окрім матеріального сприяння розвитку сільського господарства, проект передбачає ще і серію навчань із рослинництва, агроекології, розвитку громади, допомогу у налагодженні належного агрономічного догляду та залучення кваліфікованих консультантів. 
Довідка "Вікон". "Хайфер Інтернешнл" — недержавна неприбуткова корпорація, заснована у США у 1944 році. Її завдання — підвищення добробуту селянських родин, подолання голоду та бідності у світі. З часу її заснування було надано допомогу більше, ніж 7 млн. родинам у 125 країнах світу. Її діяльність впроваджується у Центральній та Східній Європі, Азії, Африці, Латинській та Північній Америці. 
В Україні "Хайфер інтернешнл" розпочав свою діяльність у 1994 році, а через шість років у нас було засновано Міжнародну Благодійну Фундацію "Хайфер Проджект Інтернешнл". До сьогодні уже 2,7 тис. селянських родин, об’єднані у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи або громадські організації, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин та сільськогосподарського обладнання, технічну та консультативну допомогу. 
У Івано-Франківській області реалізуються проекти "Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині", "Відродження гуцульської породи коней", "Сільськогосподарські тварини для дітей Залучанського дитячого будинку-інтернату". Чотири проекти уже завершилися, у тому числі — і на Калущині. За час діяльності ХПІ у проекти в Івано-Франківській області було інвестовано близько 630 тис. доларів.

Категорія: Про село, район, область | Додав: Smallville (10.10.2009)
Переглядів: 1044
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Друзі сайту
» Офіційний сайт Мельничука Василя
» Сайт серіалу "Smallville"
» MediaSoft
» Пошукова система - Google
» Група "Завій" вконтакті
» Facebook
» Супер музичка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2019 |