=۩۞۩_Завій_City-TheBest_۩۞۩=

Головна | Реєстрація | | Вхід
Сб, 27.04.2024, 18:02
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Про село, район, область [7]
Інтернет... [1]
Пошук
Погода

Погода в села Завій

Соцмережі
Головна » Статті » Інтернет...

Блог
Блог (також блоґ, англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. Блогераминазивають людей, які є авторами блогів. Сукупність усіх блогів в Інтернеті створює блогосферу. Популярність блогосфери обумовлена насамперед можливістю використання таких недоступних раніше інструментів, як RSS, trackback та ін. За версією газети «Вашингтон профайл» (англ. Washington Profile) першим блогом вважають сторінку Тіма Бернса-Лі, де він, починаючи з 1992 року публікував новини. Широке використання блогів почалось з 1996 року. В серпні 1999 року комп'ютерна компанія «Pyra Labs» із Сан-Францисковідкрила сайт Blogger. Це була перша безкоштовна блогова служба. Згодом Blogger був викуплений компанією Google.
Типова анатомія блога
Вміст блога можна уявляти собі як стрічку, на якій в хронологічному порядку згідно з датами їхньої публікації блогером йдуть дописи, так звані пости, один за одним. Оскільки з часом у блозі накопичується багато постів, зазвичай, ця стрічка займає кілька веб-сторінок, так що найновіший пост займає верхню частину першої сторінки, і чим давніше, тим нижче від нього містяться попередні пости, скажімо всі пости за останній тиждень, друга сторінка тоді присвячена постам за тиждень до того, третя сторінка ще давнішим, і так далі. Як правило сторінки блога також містять посилання на архів блогу, тобто на попередні пости згруповані по місяцях і роках. Отже навігація блога в хронологічному порядку є дуже легкою.
Окрім того у багатьох системах блогування можливо призначати категорії постам. Ці категорії відбивають тематику постів, як наприклад, «програмування», «поетика», «сімейні справи» і таке подібне. Тоді відвідувачі блога, які цікавляться думками блогера щодо програмування можуть за посиланням на цю категорію перейти до всіх існуючих постів автора, присвячених цьому предмету.
Типово окремий пост у блозі має заголовок, дату публікації, власне, зміст, який складається з гіпертексту (думки автора, цитати, тощо), посилань на інші сайти та блоги в Інтернеті, інколи зображень чи навіть відео. Також пост містить коментарі до нього залишені відвідувачами та просту веб-форму, за допомогою якої, вони долучають ці коментарі.
Різновиди блогів
За автором (авторами):
Особистий (авторський, персональний) блог — ведеться однією особою (як правило – його власником);
«Примарний» блог — ведеться від імені чужої особи невизначеною персоною;
Колективний або соціальний блог — ведеться групою осіб за правилами, які визначає власник;
Корпоративний блог — ведеться усіма співробітниками однієї організації;
За наявністю /виду мультимедіа:
Текстовий блог — блог, основним контентом якого є тексти;
Фотоблог — блог, основним контентом якого є фотографії;
Музичний блог — блог, основним контентом якого є музичні файли;
Подкаст і блогкастинг — блог, основний контент якого надиктовується та викладається у вигляді MP3-файлів;
Відеоблог — блог, основним контентом якого є відеофайли;
За особливостями контенту:
Контентний блог — блог, який публікує первісний авторський контент;
Мониторінговий блог — блог, основним контентом якого є відкоментовані посилання на інші сайти чи блоги;
Цитатний блог — блог, основним контентом якого є цитати з інших блогів;
Сплог — спам-блог;
За технічною основою:
Stand-alone блог — блог на окремому хостингу та движку (CMS);
Блог на блог-платформі — блог, який ведеться на потужностях блог-служб (LiveJournal, LiveInternet та ін.);
Моблог — мобільний веблог, який містить контент, котрий розміщується в мережі з мобільних чи портативних пристроїв;
Роль та популярність блогів
Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати в Інтернеті за допомогою блогів неймовірно легко — фактично, створення нового поста зводиться до набирання його тексту у веб-формі та відправки його до сервера натисканням кнопки «Публікувати» (англ. англ. - Publish) або подібної, і все, після цього пост зберігається на сервері, який автоматично компонує веб-сторінки, різні посилання, додає стиль форматування, тощо (такі серверні програми називаються системами управління змістом – англ. - Content Management Systems або CMS). Отже користуватися блогом не важче, а ніж простим текстовим редактором. І друга причина – це моментальна доступність в Інтернеті опублікованої інформації, а тим більш, що існують декілька безкоштовних систем блогування, де будь-хто може зареєструватися та вести свій блог, не прикладаючи особливих зусиль, до того ж блоги періодично скануються Інтернет-шукачами, такими як Google, Yahoo!, та ін.
Саме з цих характеристик – мобільності та доступності блогів випливає їх визначна роль у творенні інформаційного суспільства, реалізації свободи слова, боротьбі за права людини у світі, та й просто у комунікації та обговоренні яких-завгодно ідей поміж людьми. Визнанням великої соціальної ролі блогосфери у боротьбі за права та свободи людей стала нещодавня публікація так званого «Довідника блогерів та кібер-дисидентів» (Handbook for Bloggers and Cyber-dissidents) асоціацією «Репортери без кордонів» (Reporters without Borders), котрий є вільним для використання та розповсюдження і служить прекрасним введенням як до основ блогування і різних його аспектів, так і до застосування блогів у якості зброї для боротьби з тоталітарними урядами та цензурою загалом. Також як тільки один з багатьох прикладів величезної соціальної ролі блогування вкажемо на відомий Interdictor’s блог на LiveJournal (звичайно треба знавігувати до постів за кінець серпня – початок вересня), який був присвячений ураганові «Катарина» і вівся хлопцем, який залишився у Новому Орлеані і кожні кілька годин сповіщав про розгортання трагічних подій, що у той час вельми серйозно сприяло підбуренню суспільної думки проти занадто повільної реакції Білого Дому та замовчувань правди про справжнє становище залишених сам на сам з ураганом мешканців міста з боку мас-медіа.
Але звичайно більшість блогів мають інтерес лише для невеликої групи людей, які можуть бути знайомі з автором або цікавляться його думками та коментарями щодо подій у світі, фахової діяльності, родинного життя, мистецтва, тощо. Тільки деякі з них стають відомі як перлини блогосфери, нові пости до яких очікуються з нетерпінням, коментуються жваво та знаходять своє відбиття у дискусіях по всіх куточках блогосфери.
Українська блогосфера
Найпопулярніша платформа серед українських блогерів — це LiveJournal. За даними компанії СУП, яка опікується сектором «кирилічних» країн на LiveJournal, кількість українських блогів становить біля 100 тисяч.
Окрім того, наявна певна кількість блогів на інших платформах, — англомовних та російських (Blogger.com, LiveInternet.ru, Diary.ru, Mail.ru); спільнота stand-alone блогерів; та кілька спільнот на українських блогерських платформах (Bigmir.net, Meta.ua, Hiblogger.net).
Серед українських інтернет-видань поширена практика створення блогів для своїх авторів та відомих людей, — свої блоги відкрилиУкраїнська правда, ЛігаБізнесІнформ, Кореспондент, Новинар. Окрема блогова платформа для своїх прихильників була створена політичною силою «Народна самооборона» Юрія Луценка. Є і деякі блоги, — «iBlog», наприклад, про мережу Інтернет українською мовою.
У травні 2007 був започаткований проект Blogoreader - перший в українському інтернеті проект, котрий висвітлює українську блогосферу - головні події та новини останнього часу, знайомить з цікавими блогами, блоггерами, сайтами та сервісами.

Категорія: Інтернет... | Додав: Smallville (10.10.2009)
Переглядів: 2083
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
Друзі сайту
» Офіційний сайт Мельничука Василя
» Сайт серіалу "Smallville"
» MediaSoft
» Пошукова система - Google
» Група "Завій" вконтакті
» Facebook
» Супер музичка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024 |